Paylaş

Korona virüsü, bütün dünyayı esir aldı. 1,5 aya yakın oldu, evlerimizdeyiz. Her türlü tedbiri almaya çalışıyoruz. Sokağa çıkmadık, evimize kimseyi almadık. Dışarıdan gelen her bir maddeyi kontrolden geçirdik. Gerekiyorsa dezenfekte ettik. Temizliğimize azami dikkat gösterdik. Ancak bu virüsün hemen gitmeyeceği de söyleniyor; %60’ımıza bulaşacağı da… Yani hazırlıklı olmalıyız. Biz, her ihtimale karşı vücudumuzu, bünyemizi güçlendirmeliyiz.

Güçlü bir bünye şöyle sağlanır:

1. Sağlıklı beslenilecek,
2. Koruyucu hekimlik sağlanacak,
3. Bağışıklık sistemi güçlenecek,
4. Hücredeki serbest radikaller nötralize edilecek,
5. Kanserli hücreler yok edilecek,
6. Antioksidan alımı oluşacak,
7. Kötü kolesterol seviyesi ayarlanacak,
8. Kök hücre yapımı hızlandırılacak,
9. Akyuvar hücreleri yenilenecek,
10. Stres yenilecek, mutluluk hormonları salgılanacak,
11. Psikolojik durum memnunluk verecek,
12. Alzheimer gerileyecek,
13. Nörosistem düzelecek,
14. Artık bölünmeyen Sinir hücreleri bile iyileşecek,
15. Parkinson mağlup edilecek,
16. Hasta ve kanserli hücreler sindirilecek,
17. Her türlü hücrenin yenisi imal edilecek,
18. 100 Trilyon hücrenin bakım onarımı yapılacak,
19. Zararlı madde barındıran hücreler sindirilecek, (Otofaji)
20. Sistem resetlenecek, hücreler sıfırlanacak,
21. Kendine güven gelecek,
22. Sonra da Allah’a dua edip O’na sığınılacak.

Bütün bunlar nasıl yapılacak?

Çok kolay. Seher vaktinden, gün batıncaya kadar yaklaşık 14-15 saat aç kalınarak… Bu zaman aralığına çok dikkat edilecek. Gece de mümkün olduğu kadar az yemek yenecek. Bu süreç tam bir ay devam edecek. Hasta veya yolcu olunursa, mutlaka bir aya tamamlanacak. Bir aylık süre, her sene 10 gün önceden başlayacak ve 33 yılda devir tamamlanacak. Sonra da Korona dâhil, hiçbir şeyden korkulmayacak ve çekinilmeyecek.

Bunlar oruç sayesinde.

Oruç, Özünde ve işinde şefkatli ve merhametli olan Rabbimizin bizlere bir lütfudur. “Ey İman edenler! Oruç tıpkı sizden öncekilere olduğu gibi size de yazıldı. Belki sorumluluk bilincine varırsınız (Bakara 2:183).”

Hücreyi aç bırakarak yukarıdakilerin tamamının oluştuğunu bulan Japon Yoşinori Oşimu, 23 yıllık araştırma sonunda 2016 Nobel Tıp Ödülünü aldı. Hâlbuki Rabbimizin Oruç Tutma öğüdü, bundan 4300 yıl önce Babamız İbrahim’e verilmişti. Allah’ın koyduğu bu kuralı, bir Japon buldu.

Bize oruç tutmayı lütfeden Allah’ım. Seni sınırsızca övüyor ve çok seviyoruz.

Hepinizin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını” kutluyorum. Nice yüz yıllara ulaşsın inşallah. Hayırlı Ramazanlar, faydalı oruçlar diliyorum. Sağlık, afiyet ve mutluluk dua ediyorum.

11 Ocak 1945 tarihinde Samsun'un Havza ilçesinde doğdu. 1968 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. 1989 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Biyoloji Eğitimi Ana Bilim Dalı'nda profesör oldu.

Yorum yap