Paylaş

Bir darbe operasyonu: Askeri istihbarat planladı sahadakiler oynadı ve CNN ve ci’leri pazarladı.

MÜSLÜM GÜNDÜZ, FADİME ŞAHİN VE ALİ KALKANCI

Hatırlayanınız var mı yok mu bilmiyorum ancak bir kısa hatırlamakta fayda var. Bu yukarıdaki üç ismin de görevi, 28 Şubat günlerinde  Müslümanları ahlaksız, sapık göstermek ve Erbakan Hükümeti’nin devrilmesine zemin hazırlamaktı. Darbe yani. Müslüm Gündüz, jandarmanın askeri istihbaratında görevli bir astsubaydı. Zaten Aczmendi rolü yapanların yüzde 40’ı sivil görünümlü askerdi.

Vatan Gazetesi’nin haberini okuyalım:

“Onbaşı Sarmusak” 15 yıl sonra konuştu
Burak BİLGE / VATAN İSTİHBARAT | 13 Nisan 2012 Cuma

Batı Çalışma Grubu belgelerini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Emniyet İstihbarat’a sızdırdığı gerekçesiyle yargılanan “Köstebek Davası”nın ünlü ismi Kadir Sarmusak’ı 15 yıl sonra VATAN buldu.
Dönemin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller’in “şerefsiz onbaşı” diye hitap ettiği Sarmusak’a 15 yıl sonra VATAN ulaştı. İşte Sarmusak’ın anlattıkları: “Henüz bir dava açılmadı ancak 28 Şubat sürecinde en çok mağdur olan kişi benim. Hakkında sahte belge düzenlenen kişi benim. Ben yargılandığım davada, beni mahkum ettirmek için Çevik Bir’in hakim albay ile birlikte sahte belge düzenlediğini ispatlamış bir kişiyim. Bu soruşturmanın ortaya çıkışı aslında o davayla ilgilidir. Savcılık bizden ne talep edecek ne olacak biz de bekliyoruz. Yani her an çağrı gelebilir bize. Çağrı gelmezse de bir dava açıldığında gidip müdahil olacağım.”

‘Ergenekon’un merkezi‘

“Şu anda konuşulanlar gerçeklerin yüzde 10’unu içeriyor. Esas gerçekler ortaya çıktığında bu ciddi sansasyonel etki yapar. Bugün Ergenekon adı altında servis edilen tüm çalışmanın esas kökeni 28 Şubat’tır. Bundan önceki yapılan tüm müdahaleler yapılanlar yanlıştır. Şu anda merkeze gidiyorlar. Eğer 28 Şubat’a dokunamazsanız Ergenekon’u ortaya çıkartamazsınız. Çünkü Ergenekon mantığı 28 Şubat’ta şekillendi.”

‘Her şeyi iki albay planladı’

“Yakalama kararı çıkarılan Albay E.Ş. esas operasyonun merkezidir. Yakalanmadı o, yurt dışına çıkmış olabilir. Esas bomba Binbaşı M.A. yakalandığı zaman ortaya çıkacak. Şimdi neden yakalama kararlarında o yok bilmiyorum. Bu işi iki binbaşı planladı: M.A. ile L.E… Zaten L. E. Ergenekon’dan içeride. Albay M.A.’nın ismi de çok temiz değil. O daha önce çok büyük bir kantin soygunu yaptı.”

‘Aczmendilerin çoğu askerdi’

“Şu anda Iceberg’in görünen yüzünü açıyorlar. Soruşturma ilerledikçe hepsinin hakkında yakalama kararı çıkartılacağına ben eminim. Eğer konuşursak çok şeyin aydınlığa çıkacağına eminim. Ben bu zamana kadar hiç konuşmadım. 15 yıl geçti! Siz askeri sorgunun ne demek olduğunu biliyor musunuz? 11 günüm kayıp benim. Nerede olduğum belli değil. Hiçbir kaydım tutulmadı. Beni öldürmeyi de düşündüler. Ama adamlarla o kadar emin şekilde pazarlık ettik ki, eğer ben ölseydim bugün saklı kaldı dediğiniz birçok şey piyasada olacaktı. Aczmendilerin durumu neden sorgulanmıyor. O dönem Aczmendilerin yüzde 40’ı asker kökenliydi. Bunlar fotoğraflarla tespit edilmişti. O başörtü eyleminde halkı galeyana getirmek isteyenlerin 20’sinin rütbeli asker olduğu tespit edildi. Hanefi Avcı cezaevine girdiği gün bu askerlerin ismini açıklayacağını söylemişti. Ertesi gün serbest kaldı.”

Not: Bu yazı o günlere atfen bir hatırlatma amacıyla kısaca derlenmiştir. Maksat akleden kalbinizin bu yazıyla düşünmeye sevk edip o günleri araştırmanızdır. Alaka gösterip araştıran okuyucularımızın zihnine afiyet olsun efendim.

Yorum yap